Jsem v insolvenci, mohu si půjčit peníze, které nutně potřebuji. Plánuji si vzít nebankovní půjčku. Objeví se v registru? Mohu si vůbec půjčit? Děkuji, Zdeněk.

ODPOVĚĎ:
Pokud jste v insolvenčním řízení, k veškerému nakládání s Vaším majetkem je oprávněn pouze insolvenční správce. Tento dotaz tedy především musíte konzultovat s ním. Domnívám se ale, že schválení půjčky není vůbec reálné, neboť v okamžiku, kdy navyšujete své dluhy v období insolvence, se stáváte nedůvěryhodným a hrozí, že soud Vám zruší oddlužení a vyhlásí na Váš majetek konkurs. Sice se to teoreticky nemusí soud vůbec dozvědět, neboť půjčka od nebankovní instituce se nikde neobjeví, ovšem pokud by soud zjistil, že jste si půjčku vzal, je zrušení oddlužení téměř stoprocentní.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Vypůjčení peněz v době probíhající insolvence, oddlužení, osobního bankrotu
  • Nové zadlužení dlužníka v insolvenci, oddlužení, osobním bankrotu - dovoluje to zákon?
  • Půjčení dalších peněz dlužníkem ve schváleném oddlužení, bankrotu a zákon - je to legální, přípustné?