Počet stránek ve webu: 38.656

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám dotaz ohledně zániku smlouvy. Pokud provozovatel hotelu uzavře smlouvy na poskytování služby - rezervační systém na dobu 24 měsíců, ale v této době dojde ke změně provozovatele, který si nepřeje využívat dané řešení podepsané původním provozovatelem hotelu, končí tímto původní smluvní vztah k datu této změny provozovatele hotelu? Nový provozovatel si nepřeje původní službu využívat a novou smlouvu jim nepodepsal.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych se zeptala jak docílit vyvázání z hypotéky po rozvodu a vyrovnání SJM. V březnu 2016 jsme se rozvedli, v září 2018 došlo u soudu k dohodě na vyrovnání SJM, ex mě vyplatil a převzal danou nemovitost a k doplacení hypoteční úvěry. Žádal banku o vyvázání mé osobu z úvěru, ale nesplňuje bonitu. Jak se mohu bránit a jak docílit vyvázání z hypotéky, nemám dům a přesto jsem vedená jako dlužník. Děkuji, Blanka

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vlastním s. r. o společnost, jejiž jediným úkolem je správa mé nemovitosti - bývalé zemědělské usedlosti. Chtěl bych dát s. r. o. do likvidace. V rámci této likvidace by přešla nemovitost z vlastnictví s. r. o. na mě jako fyzickou osobu. Moje otázka je, s jakými poplatky musím počítat. Existují alternativy k tomuto postupu? Mým cílem je, abych se stal vlastníkem nemovitosti já jako fyzická osoba a samozřejmě ukončení činnosti s. r. o. Děkuji, Jeroným

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla bych se zeptat, které zákony/podzákonné právní předpisy/atp. nějakým způsobem regulují ceny distribuce elektrické energie? Mým úkolem je připravit určitou rešerši legislativy, která se touto problematikou zaobírá (nestačí tedy zmínit pouze energetický zákon). Mohli byste mi tedy prosím poradit, v jakých předpisech dále hledat? Děkuji, Simona

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jaké mám povinnosti jako zprostředkovatel internetového obchodu mezi dvěma uživateli. Obchod je primárně zaměřen na přebytky ze zahrady nebo doma vyrobené jídlo. Je naší povinností vyžádat si od uživatele IČO, hygienická potvrzení nebo jiné dokumenty? Nebo tato odpovědnost přechází na samotné prodejce? Pokud tuto povinnost máme, je nějaká možnost se jí vyhnout nebo ji co nejvíce omezit? Děkuji, Vendelín

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

06/2017 jsem navštívil svého finančního poradce u ČMSS s tím, že bych rád koupil nějakou ojetinu a smazal úvěrovou kartu a jestli by navrhl řešení. Předpokládal jsem neúčelový úvěr, ale přesvědčil mě, že bude nejlevnější a nejvýhodnější založit smlouvu o stavebním spoření a čerpat na to meziúvěr. V té době jsem si prakticky ani nepřečetl smlouvu, prostě jsem ji podepsal s důvěrou, že poradce ví, co dělá a že je zde od toho, aby mi radil správně, věcně a hledal nejlepší kompromis mezi mými potřebami a svou loajalitou bance.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zemřel mi manžel, který byl jednatelem 4. společností. s. r. o. Neměl žádný podíl ve firmách, jediným společníkem firmy byl majitel, těchto 4 firem a společníci jednotlivých firem byly firmy samotné. (majitel žije v zahraničí). Na společnostech se již nepodniká od roku 2018, . DPH bylo podáno s 0 Kč. Dle notáře mi nenaleží nic z těchto firem a nespadá nic do dědictví.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám uzavřenou smlouvu na zprostředkování prodeje bytu s RK na 6 měsíců. Po uplynutí této doby jsem odeslala doporučeně výpověď na adresu RK uvedenou v hlavičce smlouvy, jak je ve smlouvě určeno. Doručení výpovědi se protáhlo, protože zásilka musela být doslána na jinou adresu, než je uvedeno ve smlouvě. Tímto se pro mě nevýhodně prodloužila výpovědní lhůta.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

2013 jsem si s dalšími dvěma osobami otevřel pohostinství. Pohostinství bylo vedeno na moji živnost a další dvě osoby byly oficiálně vedeny jako moji zaměstnanci na DPP, avšak jsme se dohodli, že pohostinství máme "na třetiny" a každý má stejnou rozhodovací pravomoc, jako zbylí dva.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Rád bych se zeptal jak vymazat společnost v. o. s. z obchodního rejstříku, co všechno k tomu potřebuji. V "mladické nerozvážnosti" jsme s kamarádem založili společnost v. o. s. , kterou jsme však nikdy nezačali provozovat. Pouze jsme ji zapsali do OR. Nyní je společnost v likvidaci, kde jsem já jmenován likvidátorem. Jak mám postupovat při žádosti o výmaz z OR?