1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

V průběhu manželství se koupil DRUŽSTEVNÍ byt, na který se brala hypotéka (již doplacena), kde jsem i byla uvedena jako spolužadatelka. Na co mám nárok při vypořádání společného jmění manželů? V družstvu je pravděpodobně uveden pouze manžel, v družstvu prý nelze napsat oba manžele. Hypotéka 1.400.000 Kč. Prodejní hodnota cca 3.000.000 Kč. Velmi děkuji za odpověď. S pozdravem, Hedvika.

ODPOVĚĎ:
Pokud byl družstevní byt koupen v době manželství, není rozhodné, kdo je uveden jako člen družstva (v případě koupě v době manželství musíte být uvedeni oba, pokud nejste, je to administrativní chyba). Členský podíl je součástí SJM a v případě vypořádání SJM máte právo na polovinu hodnoty členského podílu, který odpovídá polovině tržní ceny bytu. Tedy fakticky máte právo na polovinu hodnoty bytu, ve Vámi uváděném případě 1.500.000 Kč.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Má vliv kdo z manželů je zapsaný jako člen družstva na vypořádání družstevního bytu?