1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Pronajal jsem sklad jedné zahraniční společnosti. V součastné době jsou v prodlení 4 měsíce s placením nájemného. Dám okamžitou výpověd pro neplacení nájmu a musím pak umožnit vstup a areálu. Materiál, který mají uskladněný a nechávají ho ve skladu, můžu ho využít jako zástavu do zaplacení dluhu. Pokud bych chtěl podat návrh na konkurz, můžu jako Čech podat návrh k Rakouskému soudu. Děkuji za odpověď. Martin

ODPOVĚĎ:
Dobrý den,
k Vašim dotazům:
1. ano, okamžitou výpověď dát můžete a musíte umožnit vstup do areálu.
2. k materiálu můžete uplatnit zadržovací právo, dokud nebude dluh uhrazen.
3. I jako Čech můžete podat návrh na konkurz k rakouskému soudu, nic tomu nebrání. Návrh ale musí být podán v úředním jazyku země, kam podáváte nebo může být podán v češtině, ovšem s překladem soudního tlumočníka.