Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Dobrý den,
    zemřela nám maminka a ještě neproběhlo dědické řízení. Ze zákona má dědit můj otec a dále já a dva další sourozenci. Otec nedávno zjistil, že bratr, respektive jeho syn má exekuce.
    Je možné, aby zadlužený bratr odmítl dědictví, i když má exekuce? Otec skoro nespí a má strach, že bude na byt, ve kterém teď bydlí, uvalena exekuce na část bratrova podílu a budou chtít, aby se byt prodal. Bratr se chce dědictví vzdát sám.
    Předem moc děkuji za otce za odpověď.
    Odpověď:
    Zdravím Vás, pokud by se mělo dědit více majetku než dluhů, tak se dědic, který má exekuci nemůže vzdát dědictví, ale musí je přijmout. Každá situace však má řešení, a to to, že zbývající dědicové, poté co bude dědictví pravomocně ukončeno se mohou spojit s exekutorem a spoluvlastnický podíl povinného po dohodě s exekutorem odkoupit do svého vlastnictví, případně i exekuci za povinného zcela uhradit a doufat, že exekutor vydá usnesení o zastavení exekuce a že toto usnesení nabyde právní moci dříve než usnesení o dědictví.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování