Počet stránek ve webu: 38.656

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
5 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Dosáhl jsem 12 bodů v kartě řidiče a bylo mi MěÚ Dobříš, rozhodnuto o odevzdání ŘP. Jsem řidič z povolání a toto rozhodnutí je pro mne likvidační. Odvolal jsem se a KÚ Středočeského kraje odvolání zamítl jako neodůvodněné a potvrdil rozhodnutí MěÚ s tím, že se již nelze odvolat. Lze nějak postupovat, když mne ŘP živí a neměl bych jak platit své pohledávky, neboť si nevidělám tolik jako řidič? Děkuji, Pavel

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Soused (kamarád) koupil rodinný dům. Až jednou přijel pán a něco vyměřoval a maminka (již zemřela) se ho zeptala co vyměřuje. V tom čase začlo pomalu nastupující dusno. Soused řekl ať se nestará a vypadne z jeho pozemku. Zjistili jsme, že koupil příjezdovou cestu od pozemkového fondu. Náš právník řekl, že pokud se na svůj pozemek dostanem jinudy, že zákon nezajímá, že jsme tam doposud jezdil. Prý to není jediná přístupová cesta. Pronajali jsme si od obce pozemek, aby jsme mu nebránili ve vjezdu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Manžel dostal 200 hodin veřejně prospešných prací, nenastoupil je, vyřizoval si, že nemohl nastoupit ze zdravotních důvodů a soudkyně mu to přehodnotila na 200 dní výkonu trestu. Aby toho nebylo málo, tak sám nenastoupil, eskortovali ho a za to dostal další 2 měsíce vězení. Nejhorší na tom je, že já o tom nic nevěděla a dozvěděla jsem se to, až když ho 22. listopadu odvezli do výkonu trestu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Kdy se jedná o vydírání? Jeden člověk o mě ví něco, co nechci aby se dozvěděl druhý člověk. Více jak týden mně první člověk deptá a vyhrožuje ve zprávách přes whatsapp, že už to brzy přijde, že všechno oznámí druhému člověku. Nadává mi a uráží mě. Mám uložený celý chat, kde je vidět z jakého telefonního čísla je psáno.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Očekávám sdělení obvinění z § 148 Trestního zákoníku. Pracuji jako instrumentářka. V lednu 2016 jsem byla účastna, jako 1. instrumentářka operačního zákroku u 84-leté pacientky s gynekologickou diagnozou. Shodou okolností jsem byla účastna v červnu 2016 u operace neprůchodnosti střev u téže pacientky, kdy byl v neporušeném střevě (tj. bez zánětu, perforace) nalezen tampon.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

14.7.2015 jsem měl dopravní nehodu. Jel jsem po hlavní silnici a z polní cesty vyjížděl automobil s přívěsným vozíkem, který mi nedal přednost. Jelikož mi byla naměřena vyšší rychlost, odsoudili mne za přečin usmrcení z nedbalosti a za ublížení na zdraví z nedbalosti a zákazu řízení na 5 let. Myslím si že to odsouzení nebylo správné a že měla být vina na obou stranách.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Měla bych dotaz a to jaký je postup v případě opakované krádeže přičemž při třetí z nich byla překročena souhrnná částka 5000 Kč. Zajímalo by mě zda následuje nějaké vyzvání či pozvání k soudu, v jaké lhůtě a jaký je možný postih. Děkuji, Jarmila

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mamka je po autonehodě v invalidním důchodu, tudíž je doma. Otec pracuje ve velké firmě, ale problém je s jedním jeho kolegou z práce. Táta je dost žárlivý, nikdy neměl důvod si myslet, že by ho mamka prováděla. Když chodila do práce nebylo to takové, ale tím jak je doma, jeho žárlivost nezná mezí. To ještě přikrmuje ten kolega, který neví nic o tom, co se u našich děje, pouze to bere jako srandu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

12.4.2019 jsem na PČR učinil oznámení o násilí na mé dceři (věk 10 let), kterého se dopouští má bývalá družka, která má dceru ve své péči. Jedná se o bití do hlavy, obličeje, tahání za vlasy a nadávání. To vše prováděné po delší dobu - více jak rok. Oznámení nebylo z mé strany nazváno jako trestní, ale jen oznámení, neboť není mým cílem bývalou družku kriminalizovat, ale na druhé straně chci, aby věc byla řádně objasněna.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné vycestovat do zahraničí na letní dovolenou i v případě, že jeden z případných spolucestujících dostal od soudu tříletou podmínku. Nerada bych zaplatila zálohu za dovolenou a poté bychom zjistili, že manžel kolegyně nemůže odletět kvůli podmínce. Moc se v tom nevyznám a kolegyně mi tvrdí, že to není žádná překážka. Nejsou to malé finance a tak bych potřebovala fundovanou odpověď. Záloha je splatná k 30. 4. , Tak pokud by to té doby dorazila odpověď moc byste mi pomohli. Děkuji, Beáta