1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Vzal jsem si hodně nevýhodnou půjčku. Že je tak nevýhodná jsem zjistil až tehdy, když každý měsíc musím platit 8.000 Kč a více a to platím jenom úrok. Dlužná částka zůstává stejná. Při pořádném přečtení smlouvy jsem zjistil, že úroková sazba je 40.0% p. m. , což se mi zdá hodně, ale spíš mě zarazilo RPSN 5541.1%.

Je toto RPSN normální, není to už náhodou lichvářství a lichva?   Samozřejmě chci svoji půjčku normálně doplatit, ale taky ne za takových podmínek.   Předem děkuji. Jaromír.

ODPOVĚĎ:
Dle mého názoru je tato smlouva absolutně neplatná pro rozpor s dobrými mravy. Věřitel by tak měl nárok pouze na vrácení půjčené jistiny bez dalších úroků a poplatků. Je však potřeba neplatnost věřiteli namítnout a doplatit alespoň jistinu úvěru.