Počet stránek ve webu: 38.656

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Zapíše katastr nemovitostí ČR změnu vlastníka na základě kupní smlouvy? V kupní smlouvě je uvedeno že se prodává 5 pozemků za jednotnou cenu a v návrhu na vklad budou vypsaný jen čtyři pozemky. Děkuji. Svatava

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Řadový rodinný dům, jehož součástí jsou dva svody na dešťovou vodu napojené na kanály. Jeden kanál je dlouhodobě nefunkční. Proto byl svod vyveden nad úroveň chodníku. Po rekonstrukci chodníku přišel dopis z městského úřadu, že je vyvedení svodu proti vyhlášce a máme vše dát do původního stavu, což se stalo.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Manžel podniká a chce udělat zúžení SJM. Chce na sebe napsat auta, garáže a nářadí. Mám na to přistoupit a majetek mu přenechat? Co se bude dít kdyby jsme se rozvedli a nebo se jednomu z nás něco stalo? Máme spolu dvě děti a bydlíme ve společném domě. Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Syn 2016 (v 18 letech) odešel z bytu, nerozešli jsme se v dobrém. Nyní na něj začaly chodit výzvy a upomínky o zaplacení dluhů. Hrozí mu exekuce. Nevíme kde žije, kde bydlí, zda pracuje. Pravděpodobně nic takového. Nyní je celostátně hledaný pro trestnou činnost, ani policie neví kde ho hledat. Z důvodu budoucích (blízkých) exekucí jsme mu chtěli zrušit zde trvalý pobyt, jenže na magistrátu mu nechtějí trvalý pobyt zrušit, jelikož nedosáhl 26 let a nemůžeme prokázat zda někde bydlí a zda má příjmy.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jak máme postupovat, když nám památkový ústav v Plzni nechce povolit stavbu rodinného domu. Plánovaná novostavba se bude nacházet v ochranném pásmu B, na kterou však nebude díky bujné vegetaci a nízkému terénu vidět. Všechny námi navrhované změny stavby nejsou brány v potaz a jsou vymýšleny nové a nové věci. Jedná se o rodinný dům hladký bez teras, balkonu, typizovaný na klíč. Předem Vám děkuji za odpověď.   Tereza

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je možné v odvolání proti nepřijetí na nespádovou ZŠ uvést námitku, že se domnívám, že došlo k přijetí dítěte, které do spádové oblasti ZŠ patří jen díky tomu, že rodiče účelově přehlásili jeho trvalé bydliště. Je tohle možné vzít v úvahu, jako pochybení v rámci správního řízení o přijetí?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Chtěl bych se zeptat ohledně zamítavého rozhodnutí obecního zastupitelstva ke zřízení elektropřípojky na pozemek, jehož jsem majitelem. Pozemek se nachází v k. u. Štěnovický Borek, číslo parcely 320/3, je umístěn na okraji obce, kde přes obecní cestu jsou rodinné domy. V současnosti ČEZ v obci plánuje přepojit venkovní vzdušné vedení do země a v té souvislosti jsem ČEZ požádal o zřízení přípojky.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Ráda bych podala stížnost na OSPOD Louny jejich nadřízenému orgánu. Předpokládám, že je to krajský úřad v Ústí nad Labem, sociální odbor? Nejsem příbuzná oběti a nemám k dispozici konkrétní jméno pracovníka OSPOD Louny, mohu přesto stížnost podat? Jaká je lhůta na odpověď a prošetření? Jaké náležitosti má stížnost mít?
Děkuji za odpověď. Lucie

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Lze zrušit trvalý pobyt osobě v tomto případě: Matka (majitel nemovitosti) chce zrušit trvalý pobyt své plnoleté dceři (ta žije v bytě matky již od dětství, žádnou smlouvu apod. spolu nemají). Dcera se v současnosti nechce odstěhovat, tak chce matka zrušit její trvalý pobyt. Pokud vím, musejí být splněny určité podmínky pro zrušení trvalého pobytu, ale v tomto případě dcera platí své matce pravidelně nájem. Trvale v bytě bydlí, dokonce zaplatila (i když malou) část bytu pro převod do osobního vlastnictví (OV) matky (původně družstevní byt).

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jde odhlásit z trvalého pobytu neboli trvalého bydliště bývalou manželku? Syn je v rozvodovém řízení jeho manželka si našla jiného a odstěhovala se z 90% ale teď velice naléhá a dožaduje se že chce volný vstup do nemovitosti mají po 1 soudě o děti je rozhodnuto, ve střídavou péči. Ale syn dostal nemovitost darem ještě za svobodna a tak dům je jeho a odmítá do domu exekutor vpustit chtěl jí dát na OÚ odhlášeni z TP ale bylo mu to zamítnuté z důvodu: pokud nebude po rozvodu a vypořádaní SJM ji nejde ze zákona ex. Odhlásit Toto se nám zdá nepravděpodobné ale nejsem právník nevím? Děkuji, Hana