Počet stránek ve webu: 38.656

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Podala jsem výpověď v práci, která končí dne 30.6.2019. Pracuji v mateřské škole, tedy MŠ. Mohu žádat o příspěvek z FKSP na rekreaci i přesto, že jsem ve výpovědní lhůtě? Rekreace proběhne až po skončení pracovního poměru, ovšem platbu musíme uskutečnit do konce června 2019. Děkuji, Daniela

5 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Jsem nyní na rodičovské dovolené (RD) a 03/2020 mi RD končí. Mám však nyní možnost přivydělku u jiného zaměstnavatele, byť na stejné pozici. Jsem lékařka, přivydělek by byl pouze v jiném klinickem oboru. Je nutno svého nynějšího zaměstnavatele informovat o tomto přívýdělku?

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Před nedávném jsem začala spolupracovat se českou pojišťovnou. Práce je na živnostenský list. Chtěla bych se ubezpečit, jestli povaha práce je tzv. švarcsystém. Nerada bych se dostala do problémů. Spolupráce je na základě _Smlouva o obchodním zastoupení a o pomoci při správě. Bylo mi přiděleno místo na v kanceláři a určena částka "nájmu".

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem zaměstnán na hlavní pracovní poměr HPP u firmy bez předchozí povinné lékařské prohlídky. Jsem invalidní duchodce a pracuji u firmy jako řidič 4 měsíce. Byl jsem vyslán firmou do zahraničí, kde jsem doručil zboží na danou adresu. Poté mi byl nařízený přejezd za kolegou, který musel odstavit auto v servise, kvuli poruše. Po příjezdu na misto jsem musel mé vozidlo kolegovi odevzdat a místo něj u vozidla zůstat.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jak se bránit, když jeden z manželů, který má dítě ve své péči (předběžné rozhodnutí, manželé zatím nejsou rozvedeni, ale žijí odděleně), nechce dítěti umožnit absolvovat zahraniční, již zaplacenou dovolenou druhému z rodičů? Děkuji.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji jako vedoucí provozu a několik měsíců mám podezření, že se ze zaměstnání ztrácejí věci. Každý měsíc kontroluji sklady a vždy mi tam něco chybí. Podřízený, co má sklad na starosti vinu popírá s tím, že to pouze zapomněl odepsat a že to neudělal schválně. Požádala jsem svého zaměstnavatele, zda by mohly být ve skladu, případně v zařízení kamery.

5 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Krádeže ve školní kuchyni. Jsem vedoucí provozu a zjistila jsem, že všechny kuchařky kradou. Potraviny, co jsou nachystány na přípravu jídla, tak část si vezmou pro vlastní potřebu a schovají. Dělají to hlavně když v kuchyni nejsem a zjistila jsem to zcela náhodně. Jediné možné řešení je instalace kamery na sklady a malý prostor před nimi, ale paní ředitelka s tím nesouhlasí, protože nejsme soukromý podnik a u nás prý kamery nemohou být.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji jako uklízečka v základní škole. Nyní prochází škola přestavbou a o víkendech se bourají zdi, protože tam bude výtah. V pátek odcházíme domů z krásně uklizené školy a v pondělí jsou všechna 3 podlaží pokryta vrstvou bílého stavebníoh prachu. Je to úplně všude, na zdech, podlahách atd. Musíme to po ní uklízet, v náplni práce to samozřejmě nemáme. Máme tam běžný úklid.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Dotaz se týká matky: během pracovní neschopnosti, jelikož měla paragraf na svého syna, dostala vytýkací dopis od zaměstnavatelky. Jako důvod uvedla, že zkazila zakázku před neschopností (krejčová v chráněné dílně). Před doručením vytýkacího dopisu byla neustále atakována zprávami od nadřízené. Následující týden měla plánovanou dovolenou, ale šla do práce v domnění, že si to s nadřízenou vyříká mezi 4 očima.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V současné době řeším se studijním oddělením VŠEM uplatnění svého práva vyplývajícího z § 54a zák. 111/1998, o vysokých školách. Předmětem našeho sporu je, že studijní si moji žádost vykládá jako prodloužení termínu studia dle nařízení rektora 7/2014, čl. 1, které je zpoplatněno platbou za další studijní rok (40.000 Kč).