Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Dobrý den,
    syn v invalidním důchodu, tedy ID. Žije v nájemním bytu s nemajetnou ženou bez příjmů, vůči které je vedeno exekuční řízení, a její dcerou. Nejsou manželé.
    Náklady hradí společně z důchodu syna a příspěvků na dceru od jejího otce.
    Syn má úspory na tzv. stavebním spoření na své jméno (spořili jsme my - rodiče) a nějaké další peníze na svém bankovním kontě, které jsme mu darovali. Chápeme, že exekuce může postihnout movité věci, které se nalézají v jejich bytě, ale co peníze na běžném účtu syna případně na účtu stavebního spoření? I ty - případně jejich část (polovinu) - může exekutor zabavit?
    Děkujeme za odpověď.
    Odpověď:
    Dobrý den, exekuci lze vést na majetek povinného a na majetek povinného a jeho manžela ve společném jmění manželů. Z výlučných prostředků manžela povinného lze v současnosti postihnout pouze jeho účet a to do polovány prostředků, které na něm jsou v době doručení exekučního příkazu. Z uvedeného plyne, že pokud Váš syn s povinnou neuzavřel manželství, jeho prostředky na účtu (i stavebním) exekutor postihnout nemůže a ohroženy nejsou.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování