Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Dobrý den,
    bývalý manžel si vzal úvěr na firmu a aby mu byl poskytnut, poskytla jsem mu svůj byt v OV jako zástavu. Tento úvěr po čase přestal splácet a vznikl tak dluh. Banka po mně požadovala uplatnění zástavy. V současné době je na byt exekuce a hrozí prod
    Manžel mi teď vyhrožuje, že případný nedoplatek budou chtít po mně. Proto se chci zeptat, jaký je postup a co mohou chtít po mé osobě.
    Předem děkuji
    Odpověď:
    Dobrý den, bez bližší znalosti případu lze obecně konstatovat, že v uvedeném případu jde zřejmě o soudní prodej zástavy, v němž je možno uspokojit vymáhanou pohledávku pouze ze zástavy samé, nikoliv z dalšího majetku. Jiná otázka je, pokud nebude pohledávka banky uspokojena z prodeje bytu, kdo úvěr doplatí. Pokud byl dluh ve společném jmění, bude hrazen dle toho, jak je společné jmění vypořádáno (kdo převzal aktiva a pasiva a v jakém poměru), tj. kdo převzal uvedený dluh. Pokud společné jmění není vypořádáno, doporučuji Vám zahájit kroky k jeho vypořádání.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování