Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Dobrý den,
    známý mi dluží peníze z trestného činu, ale nesplácí. Soud již proběhl a má povinnost peníze vrátit. Chtěl bych si zažádat o exekuci, avšak mi bylo sděleno, že si zažádal o insolvenci neboli oddlužení, tj. osobní bankrot.
    Jak v takovém případě postupovat dále? Má význam teď žádat o exekuci nebo až po proběhnutí insolvence a jak se pak taková exekuce řeší?
    Děkuji za odpověď.
    Tomas H.
    Odpověď:
    Dobrý den,

    jak jsem uváděla v odpovědích na Vaše předchozí dva dotazy: v případě, že je zjištěn jeho úpadek a povoleno jeho oddlužení, musíte podat (do 30 dnů od úpadku) přihlášku své pohledávky příslušnému soudu.

    Podání návrh na nařízení exekuce nemá nyní význam, když tato exekuce by byla po dobu trvání insolvenčního řízení přerušena, jelikož insolvenční řízení má před exekučním řízením přednost.
    Nebude-li ani po proběhlém oddlužení uhrazena celá Vaše pohledávka, budete moci podat pro zbývající část dluhu návrh na nařízení exekuce i po ukončení insolvenčního řízení dlužníka
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování