Dobrý den.
Mám dvě otázky. Dlouhodobě pracuji a bydlím v zahraničí. V důsledku neodhlášení se ze systému jsem se stal dlůžníkem u VZP. Dluh byl předán exekuci. Jelikož je mé bydliště evidováno na MÚ a obálku od soudu si mohu vyzvednout jen osobně, exekutor mě po mnoha letech usilovného pátrání vyhledal přes adresu příbuzné, aby mi sdělil, že neznalost zákona neomlouvá a za blbost se platí. Mnohonásobně navýšenou pohledávku z blbosti jsem splatil ke konci loňského roku. Po měsíci od splacení je i po urgenci stále V CEE.
1. otázka tedy je; existuje nějaká lhůta, která exekutorovi stanovuje, jak dlouho smí být případy evidovány na výše zmíněném serveru? A také musí-li je tam evidovat?
2. otázka souvisí s další exekucí v CEE. Má jinou spisovou značku soudu i exekutora. Vyrozumění o zahájení exekuce bylo vydáno v květnu 2008. Nevím, zda třeba nejde o součást již splaceného dluhu VZP, která byla v péči jiného exekutora. Komu vlastně dlužím tam uvedeno není. A pokud vím, v ČR jsem si žádné peníze nepůjčil. Peněžitá povinnost skoro 70000, jak uvádí dokument, je vzhledem k dlužné částce 19.000 Kč podle mě neadekvátní. Proto uvažuji o vznesení námitky promlčení. To je vlastně můj hlavní dotaz. Musím před tím kontaktovat exekutora, nebo ji stačí poslat soudu elektronicky a počkat na odpověď.
A stačí jako důvod uvést, že krádež, byť státem chráněná je ošklivá, necivilizovaná věc?
A ještě mám prosím jednu související otázku, nesouvisející s vámi a tak ji zřejmě nezodpovíte. Mám-li zřízenou elektronickou schránku na czech pointu, pošlou mi poštu automaticky, alespoň státní instituce tam? V zemi, kde nyní pracuji je díky podobné službě občanům prakticky vyloučené, abych se o špatném parkování dozvěděl třeba až po osmi letech od pana exekutora. Děkuji vám za přečtení i za případné odpovědi. Připište prosím sazbu, nebo částku, jakou mám poslat na účet. Rád bych přispěl za kvalifikovanou pomoc. S úctou VZ
Komentáře vytvořeny pomocí CComment