Počet stránek ve webu: 47982

Nejnovější odpovědi
    1 1 1 1 1
    Dobrý den. Příteli nastala složitá situace. Po rozvodu manželství mu nebyl doručen rozsudek o rozvodu a přišel až po třech letech na písemnou žádost zaslanou soudu. Nyní si půjde vyřídit nový občanský průkaz, ale jelikož nesplnil 15-ti denní lhůtu pro žádost o vyřízení, bude pravděpodobně platit pokutu, která může nabýt částky až 15 000 Kč. Jde se o to, že mu byla schválena insolvence, která již běží a proto nebude moci tuto částku zaplatit ani na splátky. Jak se v tomto případě pokračuje? Podává úřad informací o pokutě insolvenčnímu správci nebo ji bude muset přítel splácet po ukončení insolvence? Děkuji za radu, jak v tomto případě postupovat.
    Odpověď:
    Dobrý den, zaprvé maximální pokuta může být nikoliv 15 tis. Kč, ale „jen“ 10 tis. Kč dle ust. § 16a zákona o občanských průkazech. Pokud v původním občanském průkaze neměl zapsaný osobní stav, měnit jej ani není povinen. Osobně jsem se u několika případů setkala s tím, že pokuta ani nebyla uložena. I pokud by úřad pokutu příteli uložil, může se dohodnout s úřadem na splácení, přičemž toto se nepovažuje za upřednostňování věřitele; pouze by muset částku splácet z toho, co mu po provedení srážek z příjmu zbude.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s právníkem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování