Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.065.725

Skrytá vada kotle z výroby - reklamace po záruce, pozáruční oprava

1 odpověď

2010 jsem koupil a autorizovanou společností nainstaloval kotel. Teď autorizovaný servis zjistil, že kotel teče bokem a do zápisu napsal "zřejmá vada z výroby".
Kotel byl po celou dobu kontrolován dle podmínek výrobce. Tato část není dle podmínek nijak kontrolována a ani nemá žádný vliv na samotnou práci kotle. Kotel takto nejde již dlouhodobě používat a musí se řešit oprava.
Prosím o názor, je možné uplatnit nějakou náhradu, jelikož je kotel po normální záruce? Životnost kotle se běžně odhaduje na min. 25 let.
Děkuji

Dobrý den, máte právo požadovat plnění z titulu odpovědnosti za vady, přičemž tato vada je minimálně chápána jako vada, která způsobuje nepodstatné porušení kupní smlouvy. Máte proto právo buď na bezplatnou opravu, výměnu výrobku nebo slevu z kupní ceny. Pokud by žádný z těchto nároků prodejce neakceptoval, můžete od smlouvy odstoupit a požadovat vrácení si poskytnutých plnění.