Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.147.352

Žádost o neplacené volno - může ji zaměstnavatel odmítnout?

1 odpověď

Dobrý den,
když napíši žádost zaměstnavateli o neplacené volno musí tuto žádost přijmout a vyhovět mému požadavku?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
v nařízení vlády 590/2006 Sb. , naleznete okruh a rozsah jiných důležitých osobních překážek v práci, při kterých přísluší zaměstnanci od zaměstnavatele pracovní volno nebo pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu (nemoc, ošetření u lékaře, svatba, stěhování…).
V případě, že Váš důvod, pro který potřebujete pracovního volno, není ve výše uvedeném nařízení uveden, záleží pouze na zaměstnavateli, zda Vám pracovní volno umožní.