Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.067.136

Reklamace vyúčtování služeb v domě SVJ za rok 2016, 2015, 2014 - námitka nesprávně vyúčtované částky

2 odpovědi

Jsem řádným vlastníkem bytové jednotky 1+KK ve Společenství vlastníků bytových jednotek SVJ.
Náš správce je společnost – Condominia s. r. o. , Rybná ulice, Praha 1 (dále jen „správce“).
Již od 2014 (tj. od doby nastěhování do mé bytové jednotky) řeším se správcem nesprávné vyúčtování služeb, a to za rok 2014, 2015, 2016.
K vyúčtování služeb za rok 2016: nesprávně účtovanou částku 28 tis. Kč jsem uhradil, abych zabránil zbytečnému exekučnímu pronásledování a předešel uštěpačným poznámkám některých vlastníků.
Současně jsem v řádném termínu podal námitku – V žádném případě nesouhlasím s takto vysokým, a hlavně nesprávným vyúčtováním nedoplatku za rok 2016.
Dne 17. května 2017 jsem se písemně dovolával zákona číslo 67/2013 Sb. , § 8 a konkrétně žádal o: doložení nákladů na jednotlivé služby, způsob jejich rozúčtování, způsob stanovení výše záloh za služby a provedení vyúčtování a umožnění pořízení kopie podkladů.
Doposud se nic v této věci nedělo. Mám dát žalobu k soudu?
Dne 22. února 2018 jsem byl při jednání u správce dokonce fyzicky napaden (již řeší PČR).

Dobrý den,
v případě, že správce na Vaše námitky ohledně vyúčtování služeb nereaguje a porušuje svoje povinnosti, nezbude Vám než řešit celou záležitost soudní cestou. Doporučuji Vám se v soudní sporu nechat zastoupit advokátem ve svém okolí. Jejich seznam naleznete zde: http://www.advokatikomora.cz. V některých případech protistrana na výzvu advokáta začne reagovat a soudní spor není nutný.

Dále pokud máte přístup k měřičům spotřeby odebraných energií, doporučuji si pro Vaši potřebu průběžně (např. každý měsíc) zapisovat tuto spotřebu.

Děkuji mockrát za radu.
Hezký víkend.