Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.065.123

registrované partnerství - povinnost hlásit změnu stavu zaměstnavateli?

1 odpověď

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli máme s partnerkou povinnost nahlašovat zaměstnavateli změnu rodinného stavu. Bojíme se homofobních reakcí. V OP obě nemáme stav uveden. Děkuji moc za odpoveď.

Dobrý den,
tyto informace patří mezi zvláštní kategorii osobních údajů, kterou po Vás zaměstnavatel nemůže vyžadovat a Vy nejste ani povinni mu je sdělovat. Změnu osobního stavu, resp. jméno a příjemní manželky uvádí zaměstnanec, který uplatňuje daňové zvýhodnění na manžela/manželku.

Vzhledem k tomu, že ve Vašem případě, byste na takové zvýhodnění neměly nárok, neuvedením těchto informací ani o žádné výhody nepřijdete.