Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.065.848

Prodloužení lhůty kupní smlouvy

1 odpověď

Dobrý den,
v souvislosti s výstavbou dálnice D55 jsem obdržela kupní smlouvu pro odkoupení mého pozemku. Nesouhlasím s odhadní cenou pozemku,
proto jsem podala návrh dohody o ceně pozemku.
Doposud jsem od společnosti, která se o odkup pozemků stará, neobdržela odpověď. Zajímalo by mě,
zda se lhůta 90 dní pro podpis kupní smlouvy prodlužuje o dobu, po kterou čekám na odpověď mého návrhu dohody o ceně pozemku.

Dobrý den,
tím, že jste navrhla novou výši kupní ceny, jedná se z Vaší strany o nový návrh. Tedy lhůta 90 dnů, kterou jste měla stanovenou pro podpis kupní smlouvy, se vztahovala na předložený návrh kupní smlouvy bez připomínek.

Zákon v tomto případě nestanoví žádnou lhůtu, ve které se Vám musí společnost vyjádřit. Dle mého názoru měla daná společnost vykoupit pozemky pro výstavbu dálnice za předem danou cenu a tím, že jste navrhla vyšší cenu, brala to tak, že návrh neakceptujete.