Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.071.106

Lékárník a poradenství

1 odpověď

Dobrý den,
žena pracuje jako diplomovaný farmaceutický asistent DiS. (lékárník volného prodeje). Pospolu s tímto zaměstnáním by ve svém volném čase ráda poskytovala rady a doporučení veřejnosti. Narazili jsme na tomto odkazu na různé druhy zákazů:

https://www.podnikatel.cz/zakony/zakon-c-40-1995-zakon-o-regulaci-reklamy/uplne/

Na základě toho bychom Vás rádi poprosili o podporu a vysvětlení. Zajímá nás především:

1. Jakým způsobem může poskytovat doporučení/rady, které volně prodejné produkty (doplňky stravy) jsou dle jejího názoru nejvhodnější k užívání?
(včetně sdílení/doporučení konkrétních produktů)

2. Je v pořádku, když vytvoří ebook, který bude zdarma či placený, v rámci kterého sice popíše výhody/nevýhody konkrétních produktů, ale uvede, že se jedná pouze o její názor? Případně jakým způsobem to může realizovat.

3. Celkové sdílení výše uvedeného veřejně - web, Instagram, atp. - jakým způsobem je to bezpostižně možné?

4. Jakým způsobem může poskytovat osobní poradenství v této oblasti?

5. Jakým způsobem je možné spolupracovat s konkrétním výrobcem a propagovat jejich produkty, které budou dle jejího názoru nejvhodnější?

Předem Vám děkuji za reakci a Váš čas.

Dobrý den,

Vaše otázka přesahuje možnosti online chatu, neboť vyžaduje studium příslušné legislativy a hlubší právní analýzu, na kterou zde bohužel není prostor. Vaše záležitost vyžaduje osobní konzultaci s odborníkem na danou problematiku, kterým nemusí být jen advokát.