Počet stránek ve webu: 47749

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Vlastníme dva domy a jeden chceme přepsat jednomu synovi, druhý dům dostane náš druhý syn, ale až v dědictví. Jak nejlépe postupovat a zajistit rozdělení dědictví? Hana


    Odpověď:

    Pokud dům daruji za života jednomu z dětí, pak to v dědictví bude zohledněno a druhé dítě o to více zdědí, aby se podíly obou dětí vyrovnaly.

    Pokud by rodiče naopak chtěli, aby se děti o druhý dům podělily, museli by dům prvnímu dítěti za života prodat, tím pádem by se to nezapočítávalo do dědictví a ten druhý dům by zdědily obě děti rovným dílem a takto by se potom vypořádaly.

    Pokud tedy provedu darování, tak jedno dítě bude mít jeden dům a druhé dítě v rámci dědictví získá patrně druhý dům, pokud by byly stejné hodnoty.

    Pokud by to bylo opatřeno kupní smlouvou, tak to matematicky vychází tak, že jedno dítě zdědí jeden dům a z druhého polovinu, takže by byly vypořádány nerovnoměrně.
    Jedno dítě by mělo jeden a půl domu a druhé dítě byl mělo jen půl domu.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování