Počet stránek ve webu: 47567

Hledání článků dle emailu tazatele


    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Tento rok mám v plánu absolvovat program EU a to konkrétně Evropskou dobrovolnou službu. Je mi 20 let. Moji rodiče jsou rozvedení a do tohoto srpna jsem stále studentkou. Od září mám začít Evropskou dobrovolnou službu v zahraničí. Otec mi platí měsíčně alimenty. Mám na ně nárok i během Evropské doborovolné služby v zahraničí? Děkuji, Iveta

    Odpověď:

    Zákon o rodině stanoví, že vyživovací povinnost trvá do doby, než je dítě schopno samo se živit, zpravidla končí ukončením přípravy na budoucí povolání (studia). Pokud v zahraničí budete vykonávat pouze dobrovolnou a nikoliv výdělečnou činnost, mohla byste být i nadále považována za osobu, která není schopna se sama živit. Jestliže je výživné stanoveno soudním rozhodnutím, nemůže ho otec sám od sebe přestat plnit, musí nejprve požádat soud o ukončení vyživovací povinnosti. Pokud Vám ale platí výživné pouze na základě ústní dohody, pak Vám ho během Vašeho pobytu v zahraničí teoreticky může přestat platit. V takovém případě byste se musela obrátit na soud a domáhat se vyplácení výživného soudní cestou.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování