Mám nemanželskou dceru s mužem, jehož rodina ani nikdo ze známých o její existenci neví. Je uveden jako otec na matrice a dcera ho má zapsaného v rodném listu. Dcera se nejprve jmenovala příjmením po něm, nyní užívá příjmení mého manžela (ale neadoptoval ji). S biologickým otcem mé dcery nejsem v kontaktu. Zajímá mě, jestli v případě jeho smrti, (o které se nemusím dozvědět), bude existence mé dcery úřady nějakým způsobem zjištěna a dcera bude jako jedna z dědiců kontaktována? Děkuji za informaci, Marcela

ODPOVĚĎ:
Potomci zůstavitele se zjišťují z matriky, Vaše dcera by tedy měla být notářem o dědictví informována a k dědictví přizvána. Je totiž neopomenutelný dědic ze zákona. Nemuselo by se to stát, pokud by její otec nezanechal žádný nebo jen nepatrný majetek, nebo opomenutím notáře.