Exekuce na spolumajitele nemovitosti - možnost odkoupení exekučně zabaveného dílu

1 odpověď

Spolu se švagrem vlastníme 1/2 pozemku pod RD a 1/2 pozemku zahrady. Švagrovi připadá z každého 1/3. Nyní se dostal do exekuce, nekomunikuje s námi a na jeho podíly byl stanoven příkaz k prodeji. Můžou zabavit i naši část, případně je možnost jeho podíly odkoupit?
Děkuji za radu

Zdravím Vás, Vaše části nemovitostí v žádném případě zabaveny nebudou. Dané podíly švagra v exekuci lze odkoupit, ale zde je nutné postupovat vždy v součinnosti se soudním exekutorem, který tento podíl zastavil. Pokud by bylo exekucí více je nutné obvolat všechny exekutory uvedené ve výpisu z listu vlastnictví a poté zjistit, který exekutor by měl tyto podíly dražit a s ním se domluvit. Vždy je však nutné postupovat v součinnosti se soudním (i) exekutorem (exekutory), abyste se nedostali později do problémů ohledně eventuální žaloby na neúčinnost právního úkonu.