RN-CREDIT odkoupí zadluženou nemovitost a vyplatí dluh - je to legální, právně v pořádku?

1 odpověď

Dobrý den,
banka nám vypověděla hypotéční úvěr pro více jak tři pozdě zaslané splátky. Nyní má již v rukou exekutor a má dojít k dražbě. Samotná výše hypotéčního úvěru je 2.700.000 (původně 3 300 000), úroky + poplatky exekutora ve výši 500.000 Kč. Získali jsme kontakt na firmu RN-CREDIT, která odkupuje zadlužené nemovitosti, dá je do prodeje a následně z prodeje se uhradí dlužná částka. Je možné těmto firmám důvěřovat?
Děkuji.

Zdravím Vás, má-li exekutor nemovitost dražit, tak nikdo jiný kromě exekutora nemůže tuto nemovitost prodat. Pokud byste sehnali zájemce o koupi nemovitosti je nutné, abyste spolu s tímto zájemcem kontaktovali soudního exekutora a na podmínkách prodeje se dohodli spolu s ním. Jinak byste riskovali problémy, neboť byste obešli zákaz uložený soudním exekutorem. Proto bych těmto firmám příliš nevěřila.