Exekuce na dědečka, babičku když otec dítěte neplatí alimenty, výživné - je šance?

1 odpověď

Dobrý den,
otec neplatí na dceru bylo mi doporučeno podat exekuci na rodiče jelikož on nic nemá ale slyšela jsem že by byli porovnáváni i moji rodiče a ty s větcim majetkem by museli platit.
Jak to prosím teda je?
Děkuji sýkorova

Zdravím Vás, mám za to, že výživné má soudně uložené pouze otec dítěte, který má dluhy na výživném. Návrh na nařízení exekuce tedy můžete podat jen proti tomu proti komu máte exekuční titul (soudní rozhodnutí, kterým je mu uložena vyživovací povinnost), pokud tento exekuční titul proti prarodičům dítěte nemáte, nemá smysl proti nim podávat návrh na nařízení exekuce.
Pokud to chcete lze se s prarodiči, otcovými rodiči dohodnout, aby platili výživné místo otce, nebo podat návrh soudu, aby soud určil povinnost hradit výživné i rodičům otce a případně i zvážit podání trestního oznámení na otce protože nehradí výživné. Nic jiného by dle mého názoru nemělo smysl.
Pokud je to jinak, tak prosím dejte vědět, neboť by i odpověď na tento dotaz byla jiná.