Dluh a exekuce v zahraničí - vymáhání dluhu v ČR, České republice

1 odpověď

Dobrý den,
08/2015, když jsem ještě žil v Anglii, jsem si vzal 2 mikropůjčky u 2 různých firem v hodnotě 150£ a 200£. Náhle jsem se ale musel z rodinných důvodů odjet zpátky do ČR a už jsem tu zůstal. Bohužel nemám peníze na to, abych je zaplatil. Teď mi přišel email od agentury, která se stará o vymáhání pohledávek. Je možné, že mi může přijít exekuce do ČR? Zatím jsem jim ještě neodpověděl. Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, mám za to, že Vaše závazky z Anglie po Vás nejspíš nebudou exekučně vymáhány, a to jak z důvodu odlišnosti českého právního řádu (kontinentálně evropský) a právního řádu Spojeného království Velké Británie a Severního Irska (systém common law a soudních precedentů), tak i nutnosti úředního překladu soudního rozhodnutí do češtiny a rovněž i faktické nemožnosti postihnout majetek povinného v zahraničí.