Dluh u Provident, výzva k doplacení dluhu a hrozba soudního vymáhání a exekuce

1 odpověď

Dobrý den.
Já už fakt nevim, jak se zachovat. Každou hvíli mi od Providentu chodí SMS s tím, že mam do konce srpna doplatit celý dluh ve výši 12 000 Kč ale já prostě nemám.
Mohu posílat 1000 Kč měsíčně. Zrovna zítra (19.08.2016) jdu zaplatit 1000 Kč a opravdu nevím, zda má smysl zaplatit těch 1000 Kč, když po mě chtějí všechno a já prostě nemam.
Zaplatím 1000 Kč a oni mezi tím, to dají k soudu? To fakt nemá smysl, nebo ano?

Zdravím Vás, částečné plnění dluhu má smysl, neboť dluh se bude zmenšovat a oni by museli o každou částečnou úhradu brát žalobu zpět, kdyby tak neučinili byli by ve výši částečných úhrad u soudu neúspěšní.
Jen je třeba mít důkazy o každé platbě každé koruny, kterou Providentu uhradíte.