Ukončení exekuce - bude exekutor informovat dlužníka o splacení dluhu a poplatků exekutora?

1 odpověď

Jaké kroky je potřeba učinit, když jsem celou exekuci splatila. Musí mi exekutor odepsat a poslat potvrzení o zaplacení platila jsem to přes účet formou splátek.
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, pokud jste uhradila vymáhanou částku a o úhradě této částky máte listinné důkazy, tak nečekejte na přípis či rozhodnutí exekutora, ale raději sama podejte návrh na zastavení exekuce dle ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. g) občanského soudního řádu. V tomto návrhu argumentujte tak, že jste již celkovou vymáhanou částku uhradila, což dokládáte kopií ústřižku složenek, výpisy z účtu či potvrzeními o platbě z bankomatu, a proto tedy v souladu s ust. § 268 odst. 1 písm. g) občanského soudního řádu žádáte o zastavení exekuce právě z důvodu úhrady vymáhané částky. K návrhu na zastavení exekuce, je nutné doložit alespoň kopie dokladů o úhradě celkové vymáhané částky. Zde uvádím, že byla-li dlužná částka uhrazena částečně, měla být exekuce zastavena částečně, a to v rozsahu úhrady dlužné částky.