Nesplácení exekucí a insolvence, oddlužení, osobní bankrot - bude schválena insolvence?

1 odpověď

Dobrý den přeji.
Mám několik exekuci které několik let nesplácím, chci se nechat oddlužit a vím že bych do 5ti let splatil závazky ve 100%. Zajímá mne hlavně když jsem neposílal exekutorům žádné splátky a zažádám si o oddlužení, může mi soud oddlužení zamítnout pouze z důvodů že jsem nechal své exekuce a dluhy jen tak ležet, tj. nebudu pro soud "nevěrohodný"? Opravdu chci vše dát do pořádku a začít normální život, jen se bojím že soud mou žádost odmítne právě z důvodu, že jsem před dluhy zkratka utekl, což tak působí, ale já jsem díky exekucím před lety skončil bez střechy nad hlavou a psychicky to nezvládl. prosím nechci aby mé soud odmítl jen proto že roky jsem neměl snahu.
Dekuji a hezky den

Zdravím Vás, soud Váš návrh neodmítne jen kvůli Vaším chybám z minulosti, ostatně toto soud až tak nezajímá. Věřte mi vím to, sama pracuji na soudě. Soudu jde jen o to, aby byl insolvenční návrh v pořádku, obsahoval všechny předepsané přílohy, výše závazků byla doložena, a abyste byl skutečně ze svých příjmů schopen uhradit alespoň 30% nezajištěných závazků + odměnu insolvenčního správce ve výši 65.340,- Kč.