Zrušení darování bytu, domu, nemovitosti exekutorem a úhrada nákladů exekučního řízení

1 odpověď

Dobrý den,
daroval jsem dceři nemovitost a soud zrušil převod. Poté došlo k prodeji nemovitosti a nyní exekutor žádá úhradu nákladů a odměny i když jsem měl za to, že si odměnu vyplatí z prodeje nemovitosti. Také nevím, zda tuto úhradu nákladů a odměny může požadovat po dceři.
Děkuji za odpověd

Zdravím Vás, pokud soud zrušil převod nemovitosti, tak byste vlastníkem nemovitosti v katastru nemovitostí měl být Vy a nikoli Vaše dcera. Bohužel však nemám možnost vidět ani si prostudovat všechny listiny k dané věci. Pokud jste byl jako vlastník nemovitosti před jejím převodem Vy, tak by exekutor měl náklady požadovat po povinném a nikoli po dceři povinného. Vy ani nepíšete kdo byl povinným, proto mám za to, že povinným jste Vy. Jen vězte, že exekutor nemůže prodat nemovitost osoby odlišné od povinného.
Jak jsem uvedla je nutné prostudovat všechny listiny, proto bude nejlepší obrátit se na advokáta. Kontakty na advokáty naleznete na http://www.cak.cz nebo na http://www.advokatikomora.cz