Vymáhání promlčeného dluhu inkasní společností - jak má reagovat dlužník?

1 odpověď

Dobrý den,
je možné aby jistá společnost vymáhala čtrnáct let starý dluh který činil 1000 Kc a oni dnes (08.09.2016) chtějí 25.000 Kč a předali to inkasní společnosti, která my vyhrožuje.
Celých čtrnáct let jsem od nich nijak nebyla kontaktována. Nedoplatků si nejsem vědoma a smlouvu také nemám.
Děkuji za radu co dělat.

Zdravím Vás, odpovězte tak, že závazek neuznáváte, a to ani částečně a dále uveďte, že závazek je promlčen a tedy, že vznášíte námitku promlčení. Mám za to, že není-li to vymáháno exekučně, což z textu dotaze není zřejmé, tak byste měla mít klid.