Exekuce za dobu manželství - jak zjistit další dluhy způsobené manželem, manželkou?

1 odpověď

Dobrý den, moje přítelkyně je 2011-2016 rozvedená. Její manžel nadělal v manželství dluhy, písemnosti, které jim chodily, schovával. Po rozvodu jí dohledal exekutor a protože bývalý manžel dosud nedělá, nevědí kde je, tak strhávají exekuci jí, protože prý vznikla za dobu manželství. Jak a kde by zjistila, zda byla ještě nějaká exekuce vystavena na bývalého manžela v době jejich manželství a zda se má obávat dalších exekucí, které bude muset za něho platit?
Děkuji za odpověd.

Zdravím Vás, pokud se jedná o dluh za trvání manželství je postup exekutora správný. Všechny vedené exekuce na svého bývalého manžela, může Vaše přítelkyně zjistit výpisem z Centrální evidence exekucí, který vede Exekutorská komora České republiky, webové stránky http://www.ekcr.cz. Tento výpis je však zpoplatněn.