Exekuce dětského bankovního účtu při zasílání platu, mzdy dlužníka na účet dítěte

1 odpověď

Dobrý den,
chtěl bych poprosit o radu. Mám exekuce na plat a zbytek výplaty mi chodí na účet mé nezletilé dcery. Může její účet zablokovat exekutor?
Děkuji za informaci

Zdravím Vás, v obecné rovině uvádím, že exekutor by neměl zabavovat účty jiné osoby než povinného, ale pokud exekutor zjistí na jaký účet je povinnému zasílána mzda, nebo může-li povinný s penězi na účtu disponovat, tak je to věc diskutabilní. Proto povinným v těchto případech doporučuji, aby se v práci dohodli na výplatě mzdy v hotovosti nebo složenkou, tedy jinak než na účet.