Exekuce bez doručení exekučního příkazu dlužníkovi exekutorem - legálnost exekuce

1 odpověď

Dobrý den,
od zaměstnavatele jsem zjistit exekuci. Na adresu bydliště mi nic nedorazilo - dopis, oznámení. (trvalá adresa dle OP je městský úřad).
Je možné abych se nic nedozvěděl, nedostal oficiální dopis a soud vydal bez mého vědomí rozhodnutí?
Čekám na informace od zaměstnavatele od koho a za co je exekuce. Děkuji J. Zouhar

Zdravím Vás, pokud máte trvalé bydliště na adrese ohlašovny (OÚ) bohužel musíte počítat i s tím, že Vám státní orgány budou doručovat na adresu trvalého pobytu, tedy OÚ, pokud těmto orgánům sám nesdělíte adresu, na kterou mohou tyto orgány doručovat poštu. Proto Vám veškeré písemnosti byly doručovány tzv. fikcí doručení a s tím se bohužel nedá nic dělat. Exekuci tedy budete muset uhradit.