Jednorázové splacení celého dluhu

1 odpověď

Dobrý den. Mam zde jeden dotaz. Chtěl jsem se zeptat. Kde a jak zaplatit celi dluh?

Dluhy, které nejsou exekučně vymáhány lze uhradit věřiteli. Exekučně vymáhané dluhy, je nutné hradit výlučně na účet soudního exekutora uvedený v písemnostech, které by Vám byly doručeny od soudního exekutora. Dluhy přiznané vykonatelným rozhodnutím, ale dosud exekučně nevymáhané lze hradit přímo věřiteli, (jistina, příslušenství pohledávky a soudní poplatky) nebo i právnímu zástupci věřitele (náklady řízení přiznané soudním rozhodnutím), nebo i celou dlužnou částku, ale to je dobré učinit oproti písemnému potvrzení o úhradě dluhu věřiteli prostřednictvím advokáta, tzv. kvitance, s podpisem advokáta, a to proto, abyste měl důkaz, že jste celou dlužnou částku skutečně uhradil.