Exekuce od 02 - jedna smlouva dvě exekuce, je to možné?

1 odpověď

Dobrý den, potřebovala bych poradit. V roce 2008 byla uzavřena smlouva se společností O2. Vznikl v rámci jedné smlouvy dluh. V roce 2015 mi přišel exekuční příkaz na 18.444 Kč který jsem neprodleně zaplatila. Jenže v roce 2016 mi došel od stejného exekutora další částka na zaplacení a zase od společnosti 02 na částku 17.300 Kč prý z roku 2009. Měla jsem sepsanou jen jednu jedinou smlouvu. Můžou dluh rozdělit na dve exekuce?...a jak zo že o tom exekutor nevěděl už při prvním spláceném dluhu... Když oba dva dluhy byly soudem uznany v roce 2014. Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, ono záleží i na tom, kdy oprávněný (O2) podal jednotlivé návrhy na nařízení exekuce. Exekutor ví jen o těch dluzích a vymáhá jen ty dluhy, u nichž k němu oprávněný podá návrh na nařízení exekuce. Takže je skutečně možné, že exekutor skutečně o druhém dluhu nevěděl, neboť O2 druhý návrh na nařízení exekuce podala později než ten první.