Exekuce na 2600 Kč a náklady exekuce 10.000 Kč - je to v pořádku?

1 odpověď

Dobrý den.
Mám závazek u pojišťovny 2.592 Kč, který byla vymáhán soudně, a který jsem uhradil v 02/2016.
Nyní (10/2016) exekutor obstavil na účtu částku 10.000,- Kč pravděpodobně proto, že jsem 02/2016 neuhradil soudní poplatek vztažený k nákladům vymáhání částky oprávněného. Je to tak v pořádku? Není výše nákladů exekutora příliš vysoká?
Podotýkám, že výše soudních nákladů při vymáhání částky oprávněného byla 1.500 Kč. Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, bohužel Vás musím zklamat. Exekuce je dle mého názoru skutečně nařízena proto, že jste neuhradil náklady řízení. Mám za to, že daná částka je oprávněná, neboť jednak je vymáhána jistina (1.5000,-Kč), dále náklady oprávněného (v minimální výši 484,- Kč), poté náklady exekuce, které činí minimálně 7.865,- Kč. Toto je bohužel typický problém exekucí a zvláště při vymáhání takto malých částek, kdy celková vymáhaná částka i několikanásobně převyšuje dlužnou částku.