Dobrý den,
Dne 30.5.2001 jsem měl u České spořitelny, a. s. půjčku s dobou splatnosti 5 let, kterou jsem neplatil. Nějaký čas jsem žil v zahraničí a nezdržoval jsem se na adrese trvalého bydliště. K dnešnímu datu na mně není vedená exekuce. Dá se zjistit jestli byl na mně vydán soudem platební příkaz a jestli je dluh promčen. Děkuji.
Jak zjistit jestli věřitel vymáhal dluh soudně nebo ne?
Odesláno:
Otevřeno 1124 x
3 odpovědi
Host 3629
Mgr. Květoslava Viktorýnová (exekuce)
Zdravím Vás, ano to se zjistit dá, ale musíte jít na Okresní soud, ale na ten, na jehož území jste měl trvalý pobyt v době, kdy jste si bral půjčku nebo na okresní soud na jehož území jste měl trvalý pobyt v době, kdy jste byl v zahraničí a případně i na okresní soud, na jehož území máte pobyt dnes (07.10.2016) a u všech soudů požádat o lustraci vedených soudních řízení proti Vaší osobě. Dále si zajděte i do banky a požádejte o výpis z registru dlužníků SOLUS, protože ne všichni věřitelé se s dlužníky soudí, někteří věřitelé využívají i rozhodčí řízení.
Mám za to, že nic víc již udělat nemůžete.
Mám za to, že nic víc již udělat nemůžete.
Host 3629
Jěště mám dotaz co se týče toho "rozhodčí řízení ".Musí být stanoveno ve smlouvě o půjče .Nebo to je pouze na jejich rozhodnutí jestli se obratí na soud nebo rozhodčí řízení.Děkuji
Mgr. Květoslava Viktorýnová (exekuce)
Zdravím Vás, ve smlouvě o půjčce by mělo být ustanovení, které by obsahovalo ujednání o tom, že spory s této smlouvy budou řešení v rámci rozhodčího řízení, měl by zde být určen i orgán, který by takto rozhodoval (např, rozhodčí soud, sdružení rozhodců), pozor rozhodčí soud není klasický obecný soud a dále i počet rozhodců a způsob jejich nominace. Pokud by toto ustanovení ve smlouvě nebylo, bylo by nutné projít klasickým soudním řízením.