Založení účtu v bance před stáním u insolvenčního soudu - může exekutor účet obstavit?

1 odpověď

Dobrý den. Bylo mě povoleno oddlužení (insolvence) a 11.11.2016 mám soudní stání. Chci se zeptat zda si ještě před soudním řízením mohu zaloit bankovní účet na svoje jméno, aby mě jej exekutor nezablokoval.
Děkuji předem za odpověď. Roman S.

Zdravím Vás, po dobu co je vedeno insolvenční řízení exekutor nesmí provádět exekuci. Mám za to, že si tedy účet založit můžete a peníze Vám po dobu insolvenčního řízení nebudou exekučně strhávány. Osobně bych si účet založila po přezkumném jednání až bych věděla, zda mi skutečně bude schváleno oddlužení či nikoli.