Insolvenční návrh - přihlášení dluhu do insolvenčního řízení DLUŽNÍKEM

1 odpověď

Koncem března 2016 jsem podala insolvenční návrh spojený s návrhem na povolení oddlužení. Již v tuto dobu jsem dlužila nájemné za leden 2016. V dubnu 2016 jsem se přestěhovala z jednoho podnájmu do druhého. Mezitím byl první byt prodán jinému majiteli. Nájemné za duben jsem hradila až v květnu 2016. Během minulého měsíce se mi ozvali z realitní kanceláře, že mám uhradit zbylé nájemné, a bylo mi řečeno, že posledním nájemným uhradili to lednové a teď chtějí nájemné za duben. Mám tedy uhradit to nájemné, i když to bylo vlastně to lednové, které jsem dlužila?
Doufám, že je to srozumitelné.
Moc děkuji za Vaši radu.

Zdravím Vás, pokud jste dlužila původně dva nájmy a jeden jste uhradila tak věřitel tuto úhradu použil na úhradu starší pohledávky a tu mladší (nájemné za duben stále eviduje jako dlužné nájemné). Proto bych dlužné nájemné za duben raději uhradila. Potvrzení o úhradě dlužného nájemného si dobře uschovejte pro pozdější potřebu, kdyby bylo nutné např. doložit úhradu nájemného u soudu nebo insolvenčnímu správci před přezkumným jednáním.