Exekuce zaměstnance - musí ji nahlásit zaměstnavateli?

1 odpověď

Musím při pracovním pohovoru případně před podpisem smlouvy uvést že mám exekuce?

Zdravím Vás, určitě to řekněte, i kdyby Vás nevzali byla byste za čestného člověka. Navíc i když byste měla již uzavřenou novou pracovní smlouvu, máte povinnost novému zaměstnavateli oznámit, že máte exekuce, a to proto, aby Vám mohl provádět srážky ze mzdy a tyto následně zasílat exekutorům. Takže byste stejně musela s pravdou ven. tak raději dříve a dobrovolně.