Exekutor neposílá strhávané výživné, alimenty matce dítěte - jak má matka postupovat?

1 odpověď

Dobrý den.
Zajímalo by mne, do kdy je exekutorský úřad povinný mi zaslat vymožené řádné výživné na děti, které u něj povinný zaplatil. Dluh, který povinnému vznikl, on sám uhradil v exekuční kanceláři a dokonce o cca 29.000 Kč přeplatil. Bylo mu řečeno, že se z této přeplacené čásky, bude každý měsíc hrazeno řádné vyživné 4900 Kč a jejich náklady. Exekutorský úřad má tyto peníze již cca měsíc a půl. Dle rozsudku mám výživné dostat vždy nejpozději k 1 dni v měsíci, nicméně od exekutora mi žádná platba doposud nepřišla. Přijde mi, že toto je protizákonné. Proto můj dotaz zní, jakou lhůtu má exekutor na vyplacení řádného výživného, když tyto prostředky u něj již jsou.
Předem moc děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, exekutor si z vymožené částky nejdříve strhne své náklady a odměnu a zbytek by měl co nejdříve zaslat oprávněnému, zvláště, jedná-li se o výživné. Berte však na vědomí, že odpovídám bez znalosti konkrétního případu. V tomto případě bych se ujistila, zda jsem dala exekutorovi správné číslo účtu a poté bych se na něj obrátila se žádostí o výplatu vymoženého výživného a dala bych mu lhůtu, pokud by exekutor částku nezaslal ani v této lhůtě zvažovala bych stížnost na jeho postup na Exekutorskou komoru ČR.