Splácení dluhu za manžela v době jeho insolvence, oddlužení - regres dluhu

1 odpověď

2001 si manžel (já manželka ručitel) vzal půjčku u České spořitelny, a. s. a to 85.000 Kč, bohužel se to nesplácelo, tak to narostlo na 138.000 Kč.
Já jsem od něj odešla v roce 2003 a rozvedla jsem se a od té doby to platím už jsem tam zaplatila 92 tisíc. On si v roce 2015 podal bankrot, ale po mě chtějí platit dál. Je mi to divné když má celou tu částku v insolvenci. Dá se s tím něco dělal nebo až se vše zaplatí a skončí mu insolvence, můžu to po něm vymáhat zpět.
Moc děkuji.

Zdravím Vás, věřitel může požadovat uhrazení dluhu jako po dlužníku, tak po ručiteli. Pokud je dlužník v insolvenci (oddlužení plněním splátkového kalendáře), tak Vy jako ručitel budete muset tento dluh hradit dále. O vámi uhrazenou částku vezme věřitel přihlášku pohledávky zpět a Vy byste měla být následně soudem vyzvána, zda chcete vstoupit do řízení namísto věřitele, a to nyní jako věřitel Vašeho manžela, neboť tyto peníze hradíte za něj. Doufám, že jsem to nenapsala příliš složitě.