Exekuce a splácení hypotéky dlužníkem - jak ji splácet když exekutor obstavil plat, mzdu, výdělek?

1 odpověď

Dobrý den,
jsem v exekuci od 2015. Když mohu zašlu peníze na exekuci. Mám hypotéku kterou pravidelně splácím. Exekutor nevyhověl mému splátkovému kalendáři, ani odkladu exekuce a dnes (06.12.2016) dorazilo mému zaměstnavateli usnesení o srážkách ze mzdy. Zůstane mi tedy jen nepostižitelná částka, která nepokryje ani splátku hypotéky, nepočítaje základní věci. Což mě dostane do ještě horší situace než jsem. Jde s touto situací něco dělat? Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, Vaše situace je obtížná a bohužel by ji zcela neřešilo ani oddlužení, protože pokud by se do insolvence přihlásit zajištěný věřitel (hypoteční banka či jiný poskytovatel hypotéky) nemovitost by byla zpeněžena v rámci oddlužení insolvenčním správcem v insolvenčním řízení. Zde je nutné se obrátit na rodinu či přátele, aby Vám případně pomohli a možná i popřemýšlet nad variantou oddlužení, tedy pokud byste splňoval zákonné podmínky. Přece jen byste mohl být při splnění oddlužení osvobozen od placení pohledávek, což při exekuci nehrozí.