Exekuce hotelu a dluhy původního majitele vůči hostům, klientům hotelu - jaký zvolit přístup nového majitele?

1 odpověď

11/2016 jsme koupili v exekučním řízení hotel na Vysočině. Majitel nám jej předal i s objednanými hosty, kteří mají dorazit na své pobyty v nadcházející sezóně. Nicméně za pobyt zaplatili alespoň zálohy, většina však plné částky předchozímu vedení, které po proběhnut exekučního řízení již ničím nedisponuje a tyto prostředky nám nepředalo a na výzvy nereaguje.
Jaký byste zvolili další postup? Kontaktovat hosty, informovat je o faktu, že si budou muset pobyt uhradit znovu a částku zpětně vymáhat po předchozích majitelích (od kterých ale již nelze nic získat)?
Předem děkuji za Vaši odpověď.

Zdravím Vás, tuto věc je nejlepší řešit přímo s advokátem, neboť by bylo nutné vidět i smlouvu či listinu na základě které jste tento hotel nabyli, protože bez této listiny Vám bohužel skutečně nemohu poradit. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz. V této listině je nutné se zaměřit na úpravu práv a povinností a jejich přechodu na nového nabyvatele, tedy na Vás jako nové majitele.