Maximální počet exekucí strháváný jednomu dlužníkovi

1 odpověď

Dobrý den,
rád bych věděl, kolik exekucí se smí stahovat z platu najednou. Z mého měsíčního platu posílá mzdová účetní celkem na 3 exekuce a když se mi odečte ubytování a strava tak můj plat z 19.000 Kč je pouze 4.000 Kč.
Tohle trvá již jeden rok. Děkuji, Petr

Zdravím Vás, pokud jsou Vaše informace pravdivé, tak Vaše mzdové oddělení postupuje nesprávně, Prosím napište mi i to, zda žijete sám, či jste ženatý a případně i to kolik máte dětí (nebo vyživovacích povinností k nezaopatřeným dětem), a dále i to, zda se jedná o běžné pohledávky (půjčky, úvěry) nebo o přednostní pohledávky (sociální a zdravotní pojištění, daně, výživné, … ). Všechny výše uvedené skutečnosti mají totiž vliv na výši srážek ze mzdy, jen dodávám, že povinnému musí vždy zbýt alespoň nezabavitelná částka ze mzdy. Jen uvádím, že pokud by Vám srážky na ubytování a stravu prováděl přímo zaměstnavatel bylo by to možné, ali i tak se mi to moc nezdá. Orientační výši srážek ze mzdy si můžete ověřit i na stránkách http://www.vyplata.cz