Insolvence nakupvakci.cz - jaká je šance, že dostanu peníze zpět?

1 odpověď

Dobrý den,
jsem jednou z mnoha zákazníků podvedených portálem nakupvakci.cz. Přišla jsem o 1600 Kč, což není sice málo peněz, ale zase to není tak moc, aby mi to stálo za soud. Nalezla jsem informace jak postupovat - podat trestní oznámaní a podat přihlášku k insolvenšnímu řízení. Má otázka zní: jaká je reálně šance, že dostanu své peníze zpět? Případně, dostanu jen část? Jak dlouho můžu čekat? Předpokládám, že většina lidí podvedených o takto malou částku se k řízení ani nepřihlásí, protože jim to "papírování" za to nestojí, čímž tedy uměle sníží celkový dluh portálu, je to tak?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, ano čím méně věřitelů by se do insolvenčního řízení přihlásilo, tím větší část peněz by zbyla na věřitele přihlášené. Jen nedoufejte v nějakou velkou část uspokojení Vaší pohledávky, neboť se jedná o právnickou osobu a její úpadek bude nejspíše řešen konkursem. Uspokojení Vaší pohledávky, a to i částečné je tedy možné očekávat až při uzavření konkursu, kdy bude schválena konečná zpráva a rozvrhové usnesení.