Výmaz z insolvenčního rejstříku po splacení dluhu - postup, návod, informace

1 odpověď

Dobrý den.
v září 2016 mi "úspěšně" skončila insolvence, vše co jsem měla, jsem platila, neměla jsem žádný problém během splácení a pro soud jsem již "vyřízená věc".
Nyní jsem se dozvěděla, že bych si mohla zažádat o výmaz z insolvenčního rejstříku a znepřístupnění svých údajů a tak žít zase s "čistým štítem". Chci se zeptat, je-li tomu tak? A pokud ano, žádost mám zaslat pod svým číslem jednacím k soudu, který mě měl na starosti? Děkuji.

Zdravím Vás, ano je tomu tak, ale mám za to, že tuto žádost lze podat až po uplynutí 5 let od právní moci usnesení o splnění oddlužení a osvobození dlužníka od placení pohledávek. S čistým štítem žijete již nyní, tato úprava je tak nastavena patrně i kvůli žádostem o bankovní úvěry, aby banka věděla, že jste v minulosti prošla oddlužením.