Zákona o hazardu a dlužníci v insolvenci, oddlužení, osobním bankrotu

1 odpověď

Dobrý den,
2017 vyšel zákon o omezení hazradních a loteriiních her. Týká se to také lidí, kteří již jsou v insolvenci a řádně své duhy splácí pomocí splátkového kalendáře? Jsou tito lidé zařazení na tzv. blacklist? Může v případě zanesení do blacklistu být oddlužení zrušeno? Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, důvody pro zrušení oddlužení jsou přesně vyjmenované v ust. § 418 insolvenčního zákona (zákon 182/2006 Sb.). Dlužník je povinen v průběhu oddlužení nejen řádně hradit splátkový kalendář a odměnu insolvenčního správce, ale rovněž hradit i všechny své ostatní závazky po úpadku. Mám tedy za to, že pokud všechny své závazky, zejména po úpadku řádně hradíte, neměl by tu být důvod pro zrušení oddlužení. Jen dodávám, ale že by vždy záleželo na soudci, který by danou věc rozhodoval, proto Vám doporučuji při oddlužení hazardní hry a hraní na VLT omezit, abyste se zybtečně nedostal do problémů.